top of page
Çalışma Saatleri.png

Bakım Hizmetleri

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hizmetler: Hizmetler
ayak3.jpeg

Medikal Ayak Bakımı

Herhangi bir ayak sorunu olmayan ya da hafif derecede sorunlarda uygulanır. El ve ayak yapısı değerlendirilerek kişi bilgilendirilir. Tırnak şekli düzenlenerek temizlenir. Deride oluşan kalınlaşmalar ağrısız ve cilt bütünlüğü bozulmadan (kesik, kanama vs.) özel cihazlarla temizlenir. Özel nemlendiriciler kullanılarak yapılan masajla bakım tamamlanır.

Tırnak_Teli_Bannerlık_Foto.jpg

Tırnak Batması

Batığın durumuna göre tel, bant ya da kombine yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemlerle yatağı bozulmuş ve ete gömülmüş olan tırnak yukarıya kaldırılarak tırnağın doğal uzaması sağlanır. Problemli tırnak periyodik olarak takip edilir. Tırnak kontrol altında uzadıkça hem batık hem de tırnak yatağı düzelir.
Tel ya da bant takılan kişi hiçbir acı hissetmeksizin günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir, istediği ayakkabıyı giyebilir, duş alabilir, spor yapabilir.

Doktor ya da podolog olmayan kişiler tarafından bilinçsizce yapılan uygulamalar anlık bir rahatlama sağlasa da problemi çözmez, hatta sorunu daha da büyütebilir.

IMG-20191119-WA0016.jpg

Tırnak Mantarı

Bağışıklık ve dolaşım sistemi zayıf olan kişilerde, ayakları sıklıkla nemli, karanlık ve sıcak ortamda bulunan kişilerin tırnak mantarı olma riski yüksektir. Tırnak mantarı tırnak yüzeyinde sarımsı ve kalın yapıdadır. Rutin tırnak mantarı bakımı yaptırarak tırnak mantarından %100 kurtulabilirsiniz.

Nasır_Banner.png

Nasır Bakımı

Nasır; Basış bozukluğu, yanlış ayakkabı kullanımı ve ayakkabı içerisinde sürtünme sebebi ile meydana gelir. Podologlarımız tarafından acı hissetmeden rutin nasır bakımı yaptırarak ve size özel tabanlık ile nasırlarınızdan tek seansta %100 kurtulun.

Diabetik Ayak Animasyon.jpg

Diyabetik Ayak Bakımı

Diyabet hastalığı olan kişiler için ayak bakımı dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alır. Vücut ağırlığını taşıyan ve yoğun baskı altında
kalan ayaklar yaralanmalara en açık uzuvlardır. Diyabetli kişilerde; tırnak kalınlaşması, tırnak mantarı, parmak arası mantar, tırnaklarda kuruluk, ayaklarda kuruluk, nasır çok sık görülen problemlerdendir. Kesinlikle diyabetli kişiler için özel üretilmiş ayak bakım ürünleri kullanmalılar ve ayaklarına hergün
nemlendirici kremler kullanarak ayak elastikiyetini korumalı ve en yakın podoloğundan destek alması gerekmektedir.

Tabanlık_Banner.png

Basma Problemleri

Ayaklarda bulunan genetik veya sonradan edinilmiş basma problemleri (düz taban, çukur taban gibi) kişiye özel tabanlıklar sayesinde çözüme kavuşmaktadır. Merkezimiz de yapılan yürüme analizi ile hastanın basma problemleri belirlenmekte ve kişiye özel tabanlıklar yapılmaktadır.

Çatlak_Topuk_Banner.png

Çatlak Topuk

Topuk çatlakları, kalın nasırlar gibi günlük hayatı olumsuz etkileyen birçok faktördür. Canlı dokuda hasar oluşturmadan, ağrı ve acı oluşturmadan bir kaç seansta çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz.

bottom of page